AtışFest 45 bin ziyaretçiye kazanç ve eğlencenin kapılarını açtı
AtışFest’e rekor katılım

AtışFest 45 bin ziyaretçiye kazanç ve eğlencenin kapılarını açtı

Türkiye’nin en büyük karma projesi DownTown ile inşaat ve perakende sektörünün dikkat çeken markalarından biri haline gelen Atış Şirketler Grubu’nun, yatırımcılara yeni nesil yatırım fırsatları sunmak ve katılımcıları eğlence zemininde buluşturmak için düzenlediği AtışFest, 15 günde 45 bin ziyaretçiyi ağırlayarak başarılı bir rekora ulaştı.
Yatırım, kazanç ve eğlencenin bir arada sunulduğu AtışFest, başta Bursa olmak üzere birçok şehirdeki yatırım ve girişimleriyle, sektörün üretim lokomotifi olan Atış Şirketler Grubu’nun, yeni yatırım fırsatlarını, şehre değer katacak yeni girişimlerini ve projelerini kamuoyu ile paylaştığı önemli bir platform olarak 15-29 Ekim tarihlerinde DownTown’da gerçekleşti. AtışFest ile eğlence dolu bir yatırım festivali oluşturmak için yola çıkan Atış Şirketler Grubu, gerek önemli proje lansmanları, gerek yenilikçi satış deneyimleri, gerek açık hava konserleri, seminerleri, söyleşileri, sirk gösterileri, workshoplar, gastro etkinlikleri ve Festival kapsamındaki daha birçok aksiyonuyla sektöründe yeni bir iletişim formulizasyonuna da imza atmış oldu.

ATIŞFEST YATIRIM PROJELERİNDE NELER VARDI?

Atış İnvest/Re-Pie Portföy
Türkiye’nin en büyük karma projesi DownTown Bursa’yı hayata geçirerek, sakinlerine ayrıcalıklı bir yaşam sunarken, perakende ve inşaat sektörüne de yeni bir soluk getiren Atış Şirketler Grubu, AtışFest kapsamında ilk olarak Atış İnvest ve Re-Pie Portföy ortaklığını açıklayarak yatırımcıları gayrimenkul yatırım fonu (GYF) ile tanıştırdı. Yatırımcının her durumda kazanacağı bir alt yapı hazırlayan Atış İnvest/Re-Pie Portföy, Downtown AVM GYF ile 250 bin TL’den başlayan alternatif oranlarla herkesi DownTown Eğlence ve Yaşam Merkezi’nde yatırımcı olmaya çağırdı.
InterContinental Bursa
AtışFest bir diğer lansmanında dünyanın önde gelen otel şirketlerinden biri olan IHG Hotels & Resorts ile Atış Şirketler Grubu’nun, dünyaca tanınan InterContinental Hotels & Resort markası için Bursa’da yeni bir anlaşma yaptığı açıklandı. Yeni inşa edilen InterContinental Bursa’nın 2024 sezonunda açılması planlanıyor.

DownTown AVM-Fiba CP
AtışFestAtış Şirketler Grubu tarafından Bursa’da hayata geçirilen DownTown projesi konsepti, loft daireleri, kültür&sanat alanları ve Alışveriş Merkezi ile farkını ortaya nasıl koyacağı ile ilgili ipuçları AtışFest’in bir diğer lansman gününde açıklandı. Perakende sektörünün heyecanla beklediği DownTown’un Alışveriş Merkezi (AVM) bölümünün kiralama ve yönetimini, Türkiye’nin en büyük gruplarından Fiba Commercial Properties (Fiba CP) yapacağı Downtown’da gerçekleştirilen basın toplantısıyla duyuruldu. Bu iş birliği ile pek çok sürpriz markanın da Bursa’ya geleceğinin müjdesi verildi.
Atış Şirketler Grubu- Bursa Emlak Müşavirleri Odası işbirliği AtışFest’te gerçekleşen proje lansmanlarının bir diğer gününde Atış Şirketler Grubu, Bursa Emlak Müşavirleri Esnaf Odası ile stratejik işbirliği anlaşması imzaladı. Bursa Emlak Müşavirleri Odası’nın etkinliklerine koyduğu katkıyla şehir dinamiklerine destek veren Atış Şirketler Grubu, bu anlaşma ile birlikte emlak müşavirlerinin katılacağı akademik çalışmalar ile birlikte Bursa’daki konut satışı ve gayrimenkul temelli yatırım çeşitlerini kamuoyuna daha doğru aktarmayı ve yatırımcıları teşvik etmeyi amaçlıyor. Anlaşma çerçevesinde devam edecek projenin aynı zamanda Atış Akademi’nin de başlangıcı olacağı müjdesi verildi. Atış Şirketler Grubu, Atış Akademi ile birlikte gayrimenkul sektörüne tam donanımlı emlak müşavirleri kazandırmayı hedefliyor.

DasDas Bursa
Türkiye’de sanat üretimini sosyal yaşam alanı formuna evirmek üzerine kurulu, yeni nesil bir yapılanmayı ziyaretçileriyle buluşturan DasDas, Bursalı sanatseverler ile bir araya gelmek için Atış Şirketler Grubu girişimiyle DownTown’da yerini alacağı ile ilgili lansmanı ise AtışFest’in en renkli geçen anlarından birine imza attı. Ünlü oyuncu Mert Fırat’ın katılım gösterdiği imza töreninde, DasDas Bursa’nın Mart ayında kapılarını açacağı da açıklandı.

DownTown AVM-HUPALUPA
AtışFest’in bir diğer proje lansmanında ise ‘DownTown Projesi’nin, eğlence ayağında ülkenin en büyük çocuk alanına sahip HUPALUPA’nın yer alacağı açıklandı. DownTown’da gerçekleştirilen basın toplantısında atılan işbirliği anlaşması ile birlikte HUPALUPA, DownTown’a gelecek her ziyaretçinin en önemli uğrak noktalarından biri konumunda bulunacak. Şehrin cazibe merkezlerinden biri olmaya aday olan DownTown, HUPALUPA ile birlikte Bursalılar’a daha önce hiç görülmemiş eğlence parkurları, en büyük metrekarelere sahip oyun alanları ile eğlence anlayışına da yenilikçi bir dokunuşta bulunacak.

ATIŞFEST’İN EĞLENCEYE YÖNELİK ETKİNLİKLERİNDE NELER VARDI?

Tuna Tüner Söyleşisi
AtışFest’in en çok katılım gören etkinliklerinden biri de Kuantum Drama–Aile Dizimi Uygulayıcısı konuşmacı Tuna Tüner’in söyleşisi oldu. Bir televizyon dizisi ile popüler olan ve son zamanların en çok konuşulun konusu haline gelen aile diziminin Türkiye’deki tanınan isimlerinden Tuna Tüner, Atış Şirketler Grubu’nun yatırım ve eğlence festivali AtışFest’te aile dizim ile ilgili merak edilenleri anlattı.

Emir Ersoy ve Orkestrası Konseri
Türkiye’nin ünlü Latin ve caz piyanisti Emir Ersoy, orkestrası ile birlikte katıldığı AtışFest’te izleyicilere müzik ziyafeti çekti. AtışFest sahnesinde performans sergileyen Ersoy, farklı ezgiler ve özgün enstrümantal yorumlarıyla katılımcılardan büyük alkış aldı.

Ayhan Sicimoğlu ve Latin All Stars Konseri
Ünlü müzisyen Ayhan Sicimoglu ve Latin All Stars, 15 kişilik orkestrası ile birlikte Atış Şirketler Grubu’nun yatırım ve eğlence festivali AtışFest katılımcılarına Latin ezgileriyle dolu müzik ziyafeti verdi.

Eda Baba Konseri
AtışFest’te günümüzün en özgün söz yazarı ve yorumcularından Eda Baba’nın konseri ile renkli anlar yaşandı. Yatırım, kazanç ve eğlence üçgeninde geçen AtışFest’sahneye çıkan, YouTube’da yorumladığı şarkılarla tanınan Eda Baba, Türk müzik tarihine damga vuran Uzun İnce bir Yoldayım’dan, Mağusa Limanı’na kadar bir çok şarkıyla dinleyicilerin gönüllerini fethetti.

Mert Fırat ve Özge Fışkın Konseri
İlk solo albümü ‘Kilitler’i 15 yıl önce çıkaran ve pek çok sevilen şarkıya imza atan Özge Fışkın ile ünlü oyuncu ve yorumcu Mert Fırat, sevilen şarkılardan oluşan repertuarları ile AtışFest’in son gününde Bursalılar ile buluşarak, unutulmaz bir 29 Ekim konseri yaşattılar.

AtışFest’te Gastronomi
AtışFest’te gastronomi dünyasının ileri gelen şefleri de ağırlandı. DownTown Eğlence ve Yaşam Merkezi’nin demo mutfağında gerçekleştirilen gastronomi etkinliklerinde katılımcılar, şeflerin yaptıkları birbirinden lezzetli yemeklerin de tadına baktılar.

AtışFest’te bunların yanı sıra dünyaca ünlü sirk gösterilerinden, workshoplara, ünlü yazarların söyleşilerinden tiyatro gösterilerine ve çocuklar için atölyelere kadar uzanan geniş bir etkinlik yelpazesi de ziyaretçileri için açıktı.