Babylon Projesi’nin temeli atıldı

Bursa’ya yeni yaşam alanı

Türkiye’nin özel sektör girişimiyle hayata geçirilen en büyük karma projelerinden biri olan Babylon Projesi’nin temeli atıldı.

Toplamda üç ayrı etabıyla 900 bin metrekare alan üzerinde projelendirilen ve tamamı 5 yıl içinde tamamlanması planlanan Atış Şirketler Grubu’nun en yeni projesi Babylon, 1334 konutu, 778 ofisi, toplamı 57 bin metrekareden oluşan iki ayrı AVM’si ve 128 odalı oteliyle birlikte Bursa’nın yeni ve benzersiz yaşam alanı olacak.
Türkiye’de inşaat, turizm ve perakende sektörlerinde her geçen gün ivmelenen bir stratejiye sahip olan Atış Şirketler Grubu’nun, en yeni projesi Babylon’un satış ofisi lansmanı ve birinci etabının temeli coşkulu bir törenle atıldı. Törene Atış Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hüsamettin Atış, Atış Şirketler Grubu CEO’su Ahmet Atış ile proje partnerleri, protokol temsilcileri ve basın mensupları katıldı.

“Şehrin yeni ikonu olacak”

Babylon Proji temel atma töreni ve satış ofisinin açılışında konuşan Atış Şirketler Grubu CEO’su Ahmet Atış, bu zamana kadar Babylon Projesi’nin Downtown’dan yürütülen satış ve tanıtım çalışmalarının artık buradan devam edeceğini belirtti. Türkiye’nin karma porjesi Downtown’u hayata geçirerek büyük bir başarıya imza attıklarını hatırlatan Ahmet Atış, Bursa’ya değer katacak yeni yatırımlara da hız kesmeden devam ettiklerini kaydetti. Babylon Projesi’nin de konut alanlarının yanı sıra bünyesinde barındıracağı otel, AVM, ofis ve konutlarıyla kentin yeni yaşam alanı hatta ikonu haline geleceğini n altını çizen Atış, “Downtown Projesi’nde kasları kuvvetlendirdik, şimdi sıra Babylon Projemiz için aynı yolu yürümeye geldi. Babylon Projesi’ni ilk iki etabında toplam 900 bin metrekarelik bir alanda geliştiriyoruz. Bu projenin tamamını bitirmek için beş yıllık bir hedefimiz var. Birinci etabımızı 2024 yılında, ikinci etabımızı ise 2025 yılının sonunda teslim edeceğiz. Projenin içindeki AVM yapılanmalarımızla Türkiye’nin beşinci büyük eğlence ve yaşam merkezini Bursalılar ile buluşturacağız. Babylon’un içinde hayata geçireceğimiz otel ile de Bursa’nın turizm nabzını da elimizde tutuyor olacağız.” dedi.

Babylon’da neler var?

Konuşmaların ardından dev porjenin temeli Atış Şirketler Grubu CEO’su Ahmet Atış ve davetliler tarafından atıldı. Satış ofisinin de hizmete sunulduğu Babylon Projesi’nin ilk etabında toplam 315 bin metrekare inşaat alanı bulunuyor. İçinde 870 konut, 540 ofis, 35 bin metrekarelik AVM ve rezidansların bulunacağı karma projenin, 2024 yılının 12’nci ayında teslim edilmesi planlanıyor.
Şehrin yeni cazibe merkezi olacak Babylon 2 Projesi ise 215 bin metrekarelik inşaat alanı üzerinde yükselecek. Mevcudunda 464 konut, 238 ofis, 22 bin metrekarelik AVM, 128 odalı otel ve marka konutların bulunacağı Babylon 2 Projesi 2025 yılının 12’nci ayında teslim edilecek.